Megdöbbenve értesültem Németh Andor haláláról, hiszen csak 10 év korkülönbség volt köztünk. Ritkán találkoztunk, megbántva érezte magát hogy 2008-ban otthagytam a MÁV Nosztalgiát. Már nem voltak esti telefonok, végeláthatatlan tervezgetések, álmodozások. Maradtak az emlékek, a kalandok, videók és modellek, melyeket közösen öltöztettünk új köntösbe, így talán valami kézzelfogható emlék marad utánunk. Martadtak a fotók melyeket nekem készített amikor a tehervillamost akartam lemodellezni, a tanácsok már rézbemarva léteznek, csücsülnek a dobozukban, hogy ma elővegyem őket, emlékezzek egy furcsa emberre....
Nagyon közeli viszonyban voltam Vele, sok sérüléssel küzdő embert ismertem meg benne, aki senkit sem engedett közel magához. Durva tudott lenni mint a pokróc, figyelmes és korrekt üzletember is még néha nagyvonalú is, sok ezer kilométert autóztunk együtt kiállításról, kiállításra járva. Érdekes világképe volt, -nehéz értelmezni-, talán már maga a megjelenése is sokak számára visszatetsző volt, és Ő erre nagy figyelemmel rá is játszott... Állandó félelme volt, ki akarják használni, képeslap hátsó feliratait szerkesztve nem tudom hányszor gépeltem le "talán 20 év távlatábol is emlékszem "Alle rechte Vorbehalten". Moór Attilával közös kirándulásaikon szeretett résztvenni, aktív ötletekkel állt elő, akár fotózás akár videózás volt a téma. A vasútmodellezésben nem tűrt kompromissziumot, nem tudom, hányszor rajzoltam át a DNyBV Shell tartálykocsi emblémáját.... mellesleg amit másoktól megkövetelt azt ő is betartotta, /a Shell-Hungary-val, sokat levelezett mire megkaptuk az engedélyt a korhű embléma és felirat használatára. Ő ajánlotta, az általam tervezett modellek alján szerepeljen a cégem neve, pedig a gyártás egy részét (oroszlánrészét - a maratást) az Alphamodelle végezte. Sokan nem voltak ott amikor küzdött, például a 403-as gőzös megmentéséért, mindent dokumentált teljes részletességgel. Megosztó személyiség volt, tegnap estét egyik barátommal átbeszélgettük Róla, ő is szoros kapcsolatban volt vele. Ezt valószínűleg kevesen mondhatják el, de a sárdobálás már megy. Magam részéről egyben bízom, hagyatéka olyan kezekbe kerül mely méltón fogja megőrizni ennek az embernek a munkásságát! Jó utat Andor az égi vaspályákon, remélem Attilával sokat nevettek az ittmaradottakon.....
Az idei év nem volt jó év, két ismerőst, talán barátot is magához szólított a Teremtő, végtelen űrt hagyva a lelkemben. Talán odafent valami csodálatos terepasztal készül, fotós megállókkal, hogy ilyen gyorsan két nagyformátumú ember kellett oda.