Születésem óta a Garay piacon vásároltunk élelmiszert. Előbb nagymamám, majd édesanyám, aztán jómagam. Névről ismertünk mindenkit, ott is öröklődődtek a generációs üzletek. Magunk válogattunk, ha nem tetszett az áru tovább álltunk. Ha nem volt éppen nálunk annyi pénz mint amennyibe került a kiválasztott termény, holnap levihettük a tartozást. Igazi szimbiózisban élt eladó és vevő.
Mostani feleségemmel sokat vásároltunk Margit néninél aki a mozgólépcsők mellett balra kínálta portékáját. Kiváló lekvárokat, sűrített paradicsomokat vásároltunk tőle, elfogadható áron, hiszen mindet a saját telkén termesztette. Nagyon jó kapcsolatunk volt vele, mindig elmesélte a nagymamám mennyit segített neki amikor rosszul lett a piacon. A karantén alatt kimentünk hozzá és háznál vásároltunk, annyira jó volt az árúja. Igaz kirándulás után ugrottunk be, így a szállítási költség nem terhelte a terményeket. Margitnéni ma már nem jár a "piacra" egy emberi kapcsolattal szegényebbek lettünk. A mellette lévő bácsi soha sem volt szimpatikus, de feleségem kívánsága szerin segítettünk neki, azaz vásároltunk tőle eszméletlen árat fizettünk.
Erre ma a piac jobbik oldalán volt szerencsém 1,5 kgkrumplit és 0,5 kg vereshagymát vennem a Garai Piacnak csúfolt vesztőhelyen 1600 Ft-ért. Mert szerettem volna támogatni a nénit aki portékáját árulta. Már többször is vásároltunk nála. Na ez nem fog többet előfordulni! Magyar a magyar őstermelőtől vásároljon szlogen híve voltam, ma sikerült ez más szemléletbe helyeznie a Galga mentéről jött nénikének.
Tényleg ennyire éhesek a kereskedők, tényleg ennyire hülyének nézik azt aki nem a nagybani zöldségestől vásárol, mert támogatná a helyi termelőket? Szóval legközelebb bemegyek a Penny Market-be és féláron elhozom ezt az árumennyiséget. Aztán tönkremehetnek az őstermelők, egyék meg azt amit megtermelnek. Ennyit a szolidaritásról. Mellesleg a nénike: -Áldja meg az Isten!- formációval köszönt el.



