2025. december 15., hétfő

Az orvos, a tudatlanokkal....

 Ma egy megdöbbentő facebook bejegyzésre lettem figyelmes, mely egy bőrgyógyász majd patológia szakvizsgával bíró doktornő tollából eredt. Az idézet eleje: -"Kifordult világban élünk. A tudatlan, ostoba, felhergelt csorda nyálát csorgatva az ellen hörög, ami megvédi gyermekeit a betegségektől. Örüljenek, hogy hazánkban oltási rend van érvényben...." 

Megdöbbenve olvastam szavait. Tökéletes példánya az orvostudomány elszállt híveinek. Az "Isten Széria" egyik példánya. Ha Önnek olyan nagy a tudása, mellesleg nagyon biztos benne, akkor talán képes lenne elmagyarázni az "orvosi tudományban járatlan" egyébként a társadalom számára hasznos embereknek, mi a félereértés a gondolkozásukban. Igaz ők nem tanultak anatómiát, de elképzelhező hogy az Ön léte sem lenne biztosítva, élelem, villany, víz- és csatorna rendszer nélkül. Ők nem magyarázzák, csak teszik, ha valamelyik nincs, rögtön jön az békétlenség. Önök orvosok, miért nem adják tudtára, érthetően, nem szakmai zsargonnal melyek a lehetőségek. Szerintem le kellene szállni a magas lóról, egy kis alázat sokat segítene az orvosok és páciensek kapcsolatán, hiszen az egyik fél mindig kiszolgáltatott. Az oltásokkal kapcsolatban nem nagyon tudok nyilatkozni mert úgy gondolom van egy pár olyan mely tényleg az életet szolgálja, de egy pár oltást már nem engedtem beadatni +50-esen. Mert amikor megkérdeztem az orvost, hajlandó-e írásban felelősséget vállalni az esetleges mellékhatásokért akkor döbbent szemeket láttam. (Nyilvánvaló egy gyógyszeripari készítményért, mellesleg (jutalékot, bónuszt) kap az orvos nem vállalhat felelősséget. Hiszen hozott anyagból dolgozik. Szóval ha megértőbb lenne a szülökkel kik gyermekeikért aggódnak, vagy éppen az idősekkel, kételkedőkkel kik kevés információval bírnak amikor meghallják DNS, MRNS vakcinával oltanak. Akkor talán nem lenne szükség lecsordázni az embereket. Akik talán az ön orvosi diplomáját is kifizették....

Mellesleg, ha az oltás annyira remek lásd Covid.... akkor miért is titkosították az adatokat 50 évre? Illetve az oltottakból még mennyi van életben és milyen oltást kaptak.... 

Dr. Kuroli Enikő