2017. július 26., szerda

Aprócska gondolatok a hatalomról...

Sok embertársammal találkozom aki sok sok haraggal van teli a mostani vezetőkkel szemben. Hallgatom őket, az érveiket, olvasom a gondolataikat az interneten. Hihetetlen mennyiségű energiát tesznek olyan dolgokba, amelyet, ha egy kicsit végig gondolnának akkor sokkal szebb lenne az életük, és olyan dolgokat keresnének, amelyekből feltöltődhetnének, melyek mosolyt varázsolnának az arcukra, melytől összehúzott szemöldökük kisimulhatna. Mire is gondolok? Csak az emberre. Magunkra, ismerőseinkre, rokonaikra, távolabbi barátainkra. Egy játékra invitálnék mindenkit aki az előző csoportban van! Engedjük meg, hogy szárnyaljon a fantáziánk! Szabadon és minden erkölcsi kötöttség nélkül. Egy pillanatra álmodjunk, és vizualizáljuk azt hogy mi vagyunk egyedül ennek a kis országnak a miniszterelnöke.... Megvan? Szuper! Te kinek adnád a bankszektor felügyeletét? Az ellenszenves Pistikének aki igaz hogy Államigazgatási főiskolát végzett (de mindig beköpött a tanárnéninek, ha kisautóztál a pad alatt), vagy az unokaöcsédnek aki a fizetéséből és a juttatásokból 20%-ot vissza ad... Na látod, te pont onnan jöttél mint a vezetők... Nem vagyonos, birokos iparmágnás családból, hanem a plebs-ből... Egy pillanatra gondolkodjunk el. Ha van egy bölcs, és sokat tanult és sokat tapasztalt ember, akkor vágyik a hatalomra? Ugye nem, mert az felelősséggel jár. Döntések, népszerű vagy éppen népszerűtlen döntések sokaságával, mi vállalnák ezt a terhet? Á dehogy! Hiszen bennünk több az empátia, a szeretet érzés, hogy ezt magunkévá tegyük. Elmegyünk inkább szavazni, és feljogosítunk embereket, hogy hozzanak döntéseket mi helyettünk, néha olyanokat is amelyek nem kedvezőek a számunkra... A bölcs ezt kerüli mert nem vágyik a hatalomra! Meg van a saját okossága az élethez, és nem akarja irányítani, sem maga felé sem más felé... Vannak azonban akik a vágynak a vezetésre a hatalomra! Uralni és irányítani! Ők ilyenek, és el kell fogadni ezeket az embereket.Mert mi nem vállaljuk! Meg kellene adni a tiszteletet a hibáikért is. Értsük már meg, a hatalom vágy nem párosul a tudással, mert ellentmond egymásnak. Vannak akiknek az a dolga, hogy hatalmaskodjanak, és van akinek az, hogy ellentmondjon! Ám tisztelettel, és készen állva, hogy felvállalja ha az mondják: -Jó, csináld Te!"
Szavazati jogot a hörcsögöknek .... Azt hiszem tegnap este telt be a pohár a kutyásokkal... Ismerősöket töröltem az ismert internetes kapcsolat tartó portálról, mert elgurult a gyógyszerem. Miért is:-) Mert az emberi tényezőt nem végig gondoló ordenáré írások árasztották el az oldalamat... Mert nem szeretnék ilyen gondolatokat olvasni, mert megalázó, mert félelmetes, hogy ide jutottak egyes embertársaink.. Numero 1., Tegnapi hír! (aki megosztotta töröltem :-) csak mert) Valaki megosztotta, nagy bátran a következő hírt, melyet most saját szavaimmal tolmácsolok. "Kutyánkat elütötte egy autós, aki segítség nyújtás nélkül tovább hajtott"... Isteni hír! Borzalom! Kedves embertársam, egy pillanatra elgondolkoznál... mit keres egy eb szájkosár és póráz nélkül közterületen? Ez a te felelősséged, -ha tetszik, ha nem a "a rohangászó bolhafészek a tied"- te vagy a gazdája, te vállalod az általad tartott élőlény után a felelősséget... Tudod, ha én megállok hasonló szituációban, akkor kifizeted az autóm újrafényezését, esetleg az időveszteségért járó kellemetlenséget, és még lehet hogy meg is pofozlak :-) Mert képtelen vagy egy állatot tartani a társadalom szabályai szerint. Numero 2., Tegnapi hír (aki megosztotta töröltem :-) csak mert) Egy ember "szegény"kutyákat szexuálisan zaklatta egy menhelyen... Konkrétan a cikkből kiderült,hogy a férfi orálisan elégítette ki az ebeket, akik annyira szenvedtek tőle... Jaj szegény kankutyák, jaj a jogaik... Embertársam, nem gondolkoztál el egy pillanatig, hogy egy fajtársad, egy EMBER" hogy juthat ilyen szituációba? Ő egy ember! Valószínűleg segítségre szorul, nem a "bolhafészkekért kell aggódni akiket kielégített" hanem a te fajtársadért aki ide jutott.. Borzalmas, tudom... a mai liberális világ nem így látja, hiszen joga van mindenkinek... Csak a kötelességek tűntek el.. ám azok nagyon. Tényleg semmi együttérzés nem indult meg ezen szerencsétlen férfi iránt senkiben? Tényleg a kutyák jogai ez elsődlegesek, aztán a migránsoké és még mit tudom kié... szomorú voltam tegnap este, és tele kételyekkel, tényleg normálisak vagytok.... Numero 3., Tegnapi hír!(aki megosztotta töröltem :-) csak mert) Egy idős házaspár a teraszon tartott egy ebet. (nem korrekt, és felelőtlen viselkedés egy érző lénnyel szemben) A szomszédok feljelentették, a főbérlő felmondott nekik. A probléma megoldódott. Ám az egyik hozzászóló kiverte a biztosítékot... "Remélem soha sem kapnak sehol albérletet" Drága hozzászóló, remélem átérzed mit mondtál egy embertársadról... Akár milyen körülmények között tartja is az ebét, de ő egy emberi lény. Igaz nem tökéletes, és nem empatikus. Én sem értek egyet a leírottakkal, de tényleg egy embertársad ilyen körülmények közé kívánod? Félelmetes... Magam sem tudok azonosulni a azokkal akik a rájuk bízott élőlényekkel rosszul "kutyául" bánnak, de azért távol áll tőlem ilyen gondolat. Egy kicsit elcsúsztunk, mi emberek... kevesebb, játékbolt van Budapesten, mint kutyakaja bolt... A kutyák, macskák, a hörcsögök, az aranyhalak jogaiért aggódnak egyesek, miközben ennél sokkal nagyobb jogfosztottságban élünk, hála a liberális szemléletnek... Szemléletnek, vagy szemétnek... még ízlelgetem a gondolatot. Jog nem csak a tied, az enyém is... nem szeretnék ordenáré kutyaugatásra ébredni drágán megvásárolt öröklakásomban, mert épp a szomszéd kutyatartó... Nem szeretném az "aknákat" kerülgetni amit a felelős ebtartók házi kedvencei applikálnak a járdára. Nem jó, hogy kutya húgyszagú a társasházunk bejárata... Mert nem így akarok élni. És ebben pont az ilyen önző emberek akik saját örömükre tartják a "bolhafészkeket" gátolnak meg. Tegnap este a Nemzeti Dohánybolt, tele volt ebbel, én dohányárut mentem vásárolni, és nem szőrős négylábúakkal barátkozni. Az én hörcsögöm bent él a terráriumában, boldogan, senkit sem zaklatva, csak van... És Szeretve van...