2017. július 26., szerda

Aprócska gondolatok a hatalomról...

Sok embertársammal találkozom aki sok sok haraggal van teli a mostani vezetőkkel szemben. Hallgatom őket, az érveiket, olvasom a gondolataikat az interneten. Hihetetlen mennyiségű energiát tesznek olyan dolgokba, amelyet, ha egy kicsit végig gondolnának akkor sokkal szebb lenne az életük, és olyan dolgokat keresnének, amelyekből feltöltődhetnének, melyek mosolyt varázsolnának az arcukra, melytől összehúzott szemöldökük kisimulhatna. Mire is gondolok? Csak az emberre. Magunkra, ismerőseinkre, rokonaikra, távolabbi barátainkra. Egy játékra invitálnék mindenkit aki az előző csoportban van! Engedjük meg, hogy szárnyaljon a fantáziánk! Szabadon és minden erkölcsi kötöttség nélkül. Egy pillanatra álmodjunk, és vizualizáljuk azt hogy mi vagyunk egyedül ennek a kis országnak a miniszterelnöke.... Megvan? Szuper! Te kinek adnád a bankszektor felügyeletét? Az ellenszenves Pistikének aki igaz hogy Államigazgatási főiskolát végzett (de mindig beköpött a tanárnéninek, ha kisautóztál a pad alatt), vagy az unokaöcsédnek aki a fizetéséből és a juttatásokból 20%-ot vissza ad... Na látod, te pont onnan jöttél mint a vezetők... Nem vagyonos, birokos iparmágnás családból, hanem a plebs-ből... Egy pillanatra gondolkodjunk el. Ha van egy bölcs, és sokat tanult és sokat tapasztalt ember, akkor vágyik a hatalomra? Ugye nem, mert az felelősséggel jár. Döntések, népszerű vagy éppen népszerűtlen döntések sokaságával, mi vállalnák ezt a terhet? Á dehogy! Hiszen bennünk több az empátia, a szeretet érzés, hogy ezt magunkévá tegyük. Elmegyünk inkább szavazni, és feljogosítunk embereket, hogy hozzanak döntéseket mi helyettünk, néha olyanokat is amelyek nem kedvezőek a számunkra... A bölcs ezt kerüli mert nem vágyik a hatalomra! Meg van a saját okossága az élethez, és nem akarja irányítani, sem maga felé sem más felé... Vannak azonban akik a vágynak a vezetésre a hatalomra! Uralni és irányítani! Ők ilyenek, és el kell fogadni ezeket az embereket.Mert mi nem vállaljuk! Meg kellene adni a tiszteletet a hibáikért is. Értsük már meg, a hatalom vágy nem párosul a tudással, mert ellentmond egymásnak. Vannak akiknek az a dolga, hogy hatalmaskodjanak, és van akinek az, hogy ellentmondjon! Ám tisztelettel, és készen állva, hogy felvállalja ha az mondják: -Jó, csináld Te!"

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése