Szürkeség kint, nap már nem teszi tiszteletét a kihalt utcák felett, ahol maszkos emberek sietnek hogy minnél hamarabb a biztonságosnak vélt otthonukba jussanak. Kisebb sávszélesség az interneten, magas benzin árak, -polgár, maradj otthon- hangulat. Az utcák nyirkossak, hidegek, kellemetlen szél csap a bóklászó arcába, visszaparancsolva azt a lakhelyére, kalandozások, tapasztalat szerzést, emberi kapcsolatokat akadályozva.
Oltottak, oltatlanok ölik egymást egy méla mocsár bűzölgő fertőjében, néha nem is látva egymást a média által gyártott káros gőzöktől. Szabad kezükkel dobálják mérgező elegyet egymásra, remélve ha az a másik szájába jut, elcsendesedik egy időre. A másik kezükkel persze kalimpálnak a fennmaradásért, újabb miazmákat juttatva a levegőbe, bízván abban hogy az ő hitük váltja meg a világot. Kis plasztik kártyák birtoklása juttat be adott helyekre, bízván bízva abban hogy ez a műanyag lapocska megvédi őket az elrettentő végtől, a méltatlan Covid osztályra kerüléstől... Hetek óta már az állatkereskedésben élő apró kis lények sem jönnek elő, a sugárzó félelem miatt. A hörcsögök sem mutatják be egyedi atrakcióikat, a nyúlról nem is beszélve.... tudják eladhatatlakká váltak. Pár hónappal ez előtt a "dzsungik" (dzsungáriai törpehörcsögök) még külön előadást is rendeztek: Engem Vegyél Meg!- főcímmel.... Ma már nem akarnak tulajdonost, gazdát, elfogadták a terráriumban élik le az életüket....
Nézem embertársaimat, a szürke, mosolytalan tömeget, rettegésben tellik az életük, félnek, védekeznek, távolságot tartanak, otthon maradnak. Mintha az eljövendő véget el tudnák odázni, közben maguk ássák örömtelen, élménytelen napjaikkal sírjaikat. A szürke köd, mely ellepi az utcákat hajnalonként, pont úgy lepi el az elmét a média negatív statisztikája, már régen elkezdődött, csak nem vettük észre. Óvatosan súlykolták miért élünk mi rosszul, természetesen a "bezzeg" elemek folyamatos sugárzásával. Nem családunk, barátaink építő ölelését vettük magunkhoz, hanem kétes "híres" emberek mutatták meg, hogy kellene élnünk (persze a sajtó tele volt az ő magánéleti problémájával). Lassan nem főzhetünk mákos tésztát, mert az mennyire bunkó, a lazacos, articsókás, patkányfarok rizottóhoz képest. Mert megmondják nekünk.... mert mi elhisszük ennek a sok ripacsnak nekünk mi a jó. Agyhalottá változtatják az embereket, családi, baráti kapcsolatok bomlanak fel teóriák miatt, melyek semmilyen alappal nem bírnak, csak ha hiszün bennük. Nem túl régen volt, amikor hittek az emberek a boszorkányokban, noha volt egy királyunk (nem volt véletlen a neve, Könyves Kálmán) mely 1116 előtt kijelentette, nem léteznek! Most új megingathatatlan boszorkányok támadtak, már doktori és egyéb címekkel, még ártóbban, mint a világtörténelemben bármikor, mert a média felkarolta őket, sőt lelkendezve adták tovább hipotetikus elképzeléseiket. A nép, az isten adta nép oly boldog volt mint barom, mikor megtudták mit kell gondolniuk, érezniük mert végre nem kellett gondolkozni, csak hinni a képernyőn megjelenő számtalan szakértőnek. Csendesek lettek az utcák, a vírust kordában tartották a kijárási tilalommal, pedig tudományosan bizonyított tény hogy Covid-19 nem tud olvasni főleg nem magyarul. Esténként, nyílvánvaló a kijárási tilalom visszavonása után, a feleségemmel, csak kedvtelésből rójuk a néptelen utcákat, néha csadoros nőket, néha egyértelműen arabul beszélő férfiakat látva tudatosul bennünk mennyire védettek vagyunk. Vírus van, bevándorlás nincs. Valószínű azt a hat fodrászüzletet melyet amúgy halálfejes Rashid-ként nyitottak a Erzsébet város e szűk 0,5 négyzetkilométeres területén sem a bevándorlók nyitották, hanem a kiszabadult szíriai aranyhörcsögök... Ha még mond az a szó valamit, hogy "Palira vesznek" értelmezhető?
Bezárt üzletek kirakatai kiáltanak segítségért, az emberi lét megvédéséért, hajléktalanok hol kedves, hol dühöngő léte határozza meg a létedet? Nap mint nap leróvod a lakásod és munkahelyed közti távolságot, fizeted a rád jogtalanul kirót adókat, tényleg ennyi a lét? Szeretek az őszi erdőben járni, mikor már a dér, a nedvesség aszalja a faleveleket, mert tudom, új talajtakaró születik, védőn óvón és táplálón. A barna fatörzsek is mintha fázósan összehúzódnának, még mélyebb ráncokkal köszöntve az őszt, talán meg is könnyezzik lombkoronájuk elvesztését. Bágyadt hideg hajnalokban a vén fák talán összebújnának egymással némi megségért, de nem tehetik, mert gyökereik kötik őket a földhöz. Feleségem szokása, ha egy barátságos fát lát megöleli... nem tudom ilyenkor ki örvendezik jobban, nézem a hitvesem átszellemült arcát, nézem a fát, olykor őt is mosolyogni látom, mert megölelte egy emberi lény. Minket is köt a föld, a gyökér hiszen mindannyian valahonnét jöttünk, de nem reménytelen egy ölelésért, egy kis melegségért elindulni egymás felé.... Legyünk bölcsebbek mint a fák.... nehéz lesz...





















