A Vorgebirgsbahn volt a KBE (Köln - Bonn) első vasúti pályája. A berlini Havestadt, a Contag & Cie cég építette, tramway rendszerű gőzmozdonyt 1897-ben. G 2/2 101 pályaszámú mozdonyra a nép hamarosan " Fiery Elias " becenevet ragasztotta. -Éliás Tüzesszekere”
Először az Egger-Bahn gyártotta a H0e építési nagyságban,
majd a francia Jouef vette át a gyárat ebben a jegyzetben is egy ilyen mozdonyt
mutatok be, a gyári katalógusszáma: 815500. Az Egger-Bahn vállalkozás 1963-ban
indult meg elsőként, gyártott H0e építési nagyságban keskenynyomközű vonatokat.
Valószínűsíthetően nem mérethelyes a modell, mert eredendően 1000 mm nyomtávra épült az eredeti. Így valószínűleg az LGB által készített IIm-es építési nagysága 2050 katalógus számú áll a legközelebb a valósághoz.
Mivel a gőztramway rendszerű mozdonyok valamiért hazánkban sem voltak népszerűek, főleg mellékvonalakon, helyiérdekű vasutaknál használtak egy párat.




Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése