Hát, ez a legcsúnyább villamosmozdony amit valaha láttam, dinoszaurusz, ahogy ezt egy kedves ismerősöm megjegyezte.
Az E 71 (korábban P. 511 - 537 EK) osztály az tehervonatok továbbítására alkalmas elektromos mozdonya volt. Már 1912-ben, a porosz állami vasút (KPuGHSt.E.), 18 darab kétmotoros mozdonyt rendelt az AEG-ről , majd 1913-ban egy másik, kilenc mozdonyt rendelt. 1914 márciusában az EC 511 volt a sorozat első mozdonya a KPuGHSt.E-nek. 1921-ig összesen 27 gépet szállítottak. Az 1927-ben érkező mozdonyokat már a DRG számozási tervéhez igazítva, az E 71 jelzéssel látták el. A háború után az állomány már jelentősen megfogyatkozott, a megmarad járművek továbbra is szolgálatban maradtak, például az E 71 28 selejtezése 1958-ban történt meg. A színezések igen változatosak voltak, a mozdonyokat szürke, kék és zöld színnel festették.
A Roco 04196A katalógusszámú modellje is zöld kivitelben készült. A B’B’ tengelyelrendezés, a csatlórudas villamosmozdonynál, maximális 65 km/h sebességet tett lehetővé 590KW teljesítmény mellett... Impozáns jármű, főleg azoknak, akik kedvelik a villamos vontatás őskorát.


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése