2021. április 22., csütörtök

Kalandok a világban 1.,

 1971-ben, Kairóban gyermekesedtem... Akkoriban a Fuádon (az egy legalább 4 x 2 sávos út volt, persze útburkolati jelek nélkül), nagy volt a forgalom és a káosz , ősöreg Ikarus buszok szállították a város lakosait, ablak, csukló nélküli gumiborítás nélkül... Romantikus közel-keleti kép. Néha birkanyájakat tereltek át az El-Zamalek szigetén, ott ahol a követségi negyed is létezett. Egyszer jött egy busz, lógtak rajta a népek... a soför megállította az autóbuszt, kiszállt , majd betért egy kávézóba, békésen nyugati nyugalommal, keleti kényelemmel szürcsölte az italát, néha szívott egyet az odakészített shisha-ból, mint akinek minden tökéletes. Majd tevékenységét befejezve, visszaszállt a buszra. Az utazók pedig, egyértelműen ordították: -Egészségére...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése