2016. október 9., vasárnap

Népszavazás 2016....

Népszavazás 2016.... Nem vitát szeretnék generálni, és nem is kívánok senkit meggyőzni, csak saját gondolataimat próbáltam összegezni. Nagyon igyekszem elfogadó és megértő lenni embertársaimmal, a társadalommal ám egyre nehezebben megy. Néha úgy gondolom, leegyszerűsített szavakkal dobálózunk, mindenre címkét próbálunk akasztani, vagy ragasztani, hogy egyszerűsítsük a hozzáállásunkat, mert különben árnyalatokra is oda kellene figyelni. Itt van egy alapproblémám, én nem kedvelem a színes embereket. Ez még nem eredezik abban, hogy gyűlölöm őket! Csak jobban szeretem a fehér szomszédságot, a sápadtabb orvost, vagy kollégát. Megdöbbenek amikor egy fehér hölgy egy fekete férfival köt házasságot, rombolva hazánkban a fehér utódlás arányát... Publikus, hogy az idén már 60% felett van az első osztályt megkezdett cigány származásúak aránya.... A minap a neten kommunikáltam egy hölggyel, aki egy muszlim emberhez ment nőül, és kendőt hord, és a Koránt tanulmányozza, és megpróbált meggyőzni, milyen nagyszerű ez így... Tettem néhány próbálkozó lépést, de aztán feladtam, mert nem értette volna meg, hogy arab párja idejön kis hazánkba, rákényszeríti egy idegen vallást egy nőre, nem asszimilálódik, hanem hódít... Hódítókból volt itt már elég.... Lehet, hogy én nem értettem meg a kérdést a szavazással kapcsolatban, de számomra leegyszerűsítve úgy szólt, hogy, hozzájárul-e a magyar lakosság, hogy egy külső hatalom letelepíthessen hazánkban idegen embereket az országgyűlés felhatalmazás nélkül, vagy erről a kérdésről kizárólag a lakosság által választott országgyűlés dönthet. Amelynek tagjait a szintén a szavazópolgárok választják meg... Szóval értetlenül és megdöbbenve álltam a népszavazást megelőző majd követő gondolatok írások, nyilatkozatok viharában. Számomra egyértelmű a dolog, akik elmentek szavazni felelőségteljesen viselkedtek, és meggyőződésük szerint voksoltak, igenre vagy nemre. Ez eddig rendben is van.... Ám akik elmentek, és érvénytelenítették a szavazatukat, mindenféle jópofasággal, azokkal nagyon nehezen tudok azonosulni. Biztos sok és értelmes indokot tudnak felhozni, csak nem igazán látom mi is lehetett a céljuk... Akik pedig otthon maradtak, úgy gondolom, hogy lemondtak jogukról, és választás lehetőségéről, önként, vagy lustaságból, vagy érdektelenségből.... Ebből számomra az következik, hogy érvényes volt a népszavazás. Aki akarta hogy érvényesüljön az akarata az eljött.... Ha véleményt kérek az ismerőseimtől egy adott dologban akkor aki nem mond semmit a későbbiekben ne kezdjen bölcselkedni, mert megvolt rá a lehetősége. Látom már hogy sokak keze a billentyűzet felett rezeg, és máris jogi alkotmányjogi hivatkozásokkal kívánnak bombázni... Számomra az írott jog akkor szűnt meg amikor a borosgazdát elítélték, de a kárát senkinek sem jutott eszébe megtéríteni amiért az önbíráskodás útjára lépett... A jelenlegi jog köszönő viszonyban sincs az igazsággal, csak papír és élettelen kacskaringó. Hiszek a nem írott emberi jogokban, a szeretetben, a valódi tiszta igazságban....

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése