2015. május 3., vasárnap

Anyák Napja... 2015

Benyomások? Valami vegyes.... Egy átalvatlan éjszaka, a Kis Herceg hiányzó mondatai, saját döntésem miatt, majdnem telihold, a Vértes lábainál. Egy lélektelen vendégség, selfserviccel, és ez nem viccel, kutyák, macskák, bolhák, és kullancsok, egyéb megnevezhetetlen miazmák. Egy elmaradt mise, egy köszönés nélküli segítség, egy csodálatos fogadtatás, meleg meggylekváros sütivel, mosollyal, anyáskodva kettőnk fölött, igazi anyák nap. Hirtelen csomagolások, apró ajándékok, szép és megismételhetetlen örömteli pillanatok, egy pillanatra mintha nekem is volna igazi anyám... Óvó, gondoskodó, szerető... Nincs kutyalihegés, macska nyivákolás, hanem mint mint igazi anya értünk van. Nem látom, ti ellátjátok magatokat... és irány az állatok... Minő önzés, minő lealacsonyítása a teremtésnek, az evolúciónak, és adjunk enni a kutyának macskának... Drágám, a habos kakaó, vagy a gyömbéres tea mindig az első a tiéd lesz... Nem állatoké... Ember! Aki segít, aki ölel, aki tud, és úgy is tud szeretni... Mindenen át, nem ösztönből, igaz szeretetből... Ma leckét kaptam a Kedvesemtől... Egy öreg sváb temetőben... kéz a kézben álltunk egy hant felett, mely akár az én nagymamámat is fedhette volna, csendben elmormolt ima, és egy vers, amely még most is itt zarándokol vérem sejtjeiben ereim rejtve, egy csacska gyermekvers, de minden szavát egy angyal írta... Szeretném én is ezt érezni de nem megy! Csak fáj, igen az én nagyanyám is ilyen volt... Tudom, de anyám eladott egy tál lencséért, és nem állt ki mellettem soha... Nézte ahogy vernek, mert így helyes... Taszított több évre, mert az élet nélkülem jeles... Nem is ismert engem... Nem is érdekeltem... Önzősége elsodort, annyiszor... Nem érdekelte eszem, vagy iszom... Csak a pénzem kellett, és a segítség... Az jól jött, ha baj volt... Köszönet csak ritkán szólt belőle Csak a gondolat fáj, ami átjárt ma délután... dögölj meg, Anyám... Ott állt az aprócska lény, ki a Kedvesem, A szíve csupa szeretet, és érzelem, Ajándékozik, álmokat és vágyakat. Tudja mi kell nekünk, mi az ami átmozgat! Mennyi csoda és szeretet, Mennyi angyali tisztelet! Köszönöm őt neked, Uram! Szüntelen, noha házadba ma sem tudtam leróni hitemet....

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése