Rövid előzmények. 2017 októbere, valami flancos HVG-s állásbörze, valahol Budapesten. A MÁV stand nagy eredményeket ért el, 200 jelentkező érdeklődött a zsíros ajánlatokra. Mint a nép egyszerű fia azért sejtettem, hogy nem fizikai állományú munkásokat kerestek ezen a puccos fórumon. mert hát szegény kocsirendezőnek való, vagy mozdonyszerelőnek való atyafi, honnan is venné a bátorságot, hogy a különböző hihetetlenül magasztos felsőoktatásban végzett, hatalmas szakmai tapasztalatokkal rendelkező és a széleslátókörű értelmiség közé beállhatna az érdeklődők közé. Nem ők nem üvegpalotákban, ergonomikusan megtervezett állandó hőmérsékletű, légkondicionált vegytiszta munkahelyeken töltik az életüket. Nem céges autókkal flangálnak, és vékony ultra hiper mobilokon egyeztetik a "meetingeket" nem járnak munkaidőben squas pályára. Nem, ők hajnalban ködös reggeleken amikor a managerek még reggeli kocogásuk útvonalát gépelik be a GPS-be, el ne "tévedjenek" már a hideg zörgő villamoson utazgatnak, nem fűtött munkahelyük felé.... Szóval az előzményekben említett történéshez hozzászóltam az egyik közösségi oldalon:
"Hány volt ebből váltókezelő, jegyvizsgáló, mozdonyszerelő? "
Majd jött egy válasz, egy jól fejlett értelmiségi részéről, aki mellékesen a MÁV egyik vezetőjének mondható:
" Végre jöhet újra a "csak a melósok számítanak" süket szöveg. A "melós" is fontos, de a "mérnök" is..." Majd a második...
"Ki nem állhatom a melósozást. Amikor melósozást látom kezdeni - ami egyes tisztelt kollégák napi rutinjának számít "
Mellesleg megjegyezném a az illető nem mérnök, noha lehet, hogy van ilyen irányú végzettsége.
Kicsit felszívtam magam! Kedves vezető értelmiségi, manager, csak egy pillanatra nézz körül,
bársonyos irodádban, és töprengj és merengj. Minden ami körülötted van, amit megeszel, amit használsz a melósok állítják elő. Csak neked, csak itt és csak most. Az hogy te vezető lehetsz, azt is a melósok állítják elő. Semmilyen produktumod nincs, attól amit te csinálsz éhenhalnál. Sőt tovább megyek, ha majd egyszer lehunyod a szemed véglegesen, eltűnsz, mint ha nem is léteztél volna. Még egy kotyogós kávéfőző is túl él, és nem arra fognak gondolni a jövő emberei, ki volt vajon aki jogi úton, iktatta ezt a masinát, hanem a készítőjére fognak gondolni, a mesteremberre, az általad alábecsült melósra... Nincs érték az életedben. Te tényleg a saját mátrixod rabja vagy.
Mondta már valaki neked, hogy mi tartunk el. Tudom egy társadalmi jelenség vegytiszta példánya vagy, hiszen ez szól minden honnan, légy manager, celeb, élősködő.
Sejtem ám, hogy mire gondolsz :-) Igen én is melósnak érzem magam. Nem érzem ám rosszul magam, amíg ilyen írásokat nem látok. Tudom, hogy nem hiszed el, de kitöltöm az életemet alkotással, és itt most nem a gyermekvállalásra gondolok, mert az bármely faj sajátja itt a Földön.
Képzeld el, boldog vagyok! :-) Ciki mi? Festek képeket, csak magamnak, és nem akarok művész lenni, mert akkor olyanná válnák mint te. Fotózok szép tájakat, nőket, örökítem a világot, a saját szemszögemből. Vasútmodelleket is készítek, melyeknek örülnek az új tulajdonosaik. Mellesleg túl élnek, és hagyok valami nyomot a világban... Millió dolgot csinálok, kajakozok, kerékpározok, sütök, főzök a szeretteimnek. Esetleg te csak étterembe tudod meghívni? Ahol egy melós készítí el?
Van egy szó amely ha a hatalomhoz társul áldás tud lenni, ez a szó az alázat... Ízlelged csak, milyen bársonyos és közelhozó... Amikor rá jössz, hogy te is csak egy kerék része vagy amely folyton folyvást forog. Nincsen olyan pontja amely fent van állandóan, mert ez egy rendszer, amelyben mindenki fontos aki alkot. Vess számot életedben te mit alkottál, volt-e olyan amely a többség hasznát szolgálta. Tettél e valamit embertársaidért, vagy csak a saját pozíciódat próbáltad fenntartani.
Mellesleg éltem a te világodban. E-mailet küldözgettem, "fontos" telefonokat intéztem, megbeszéléseken vettem részt. Értekezletek tucatjait unatkoztam át. Pazar világ, olyanoknak akik nem tudnak alkotni, nem tudnak tenni.
Mert hát ilyen a szép új világ, aki alkot, aki tesz, aki ételt és italt ád az semmi, sőt még annál is kevesebb. Laptop hatalom, és mobil világ, nyakkendővel...
Fantasztikus, és csodálatos, csak éppen oda vezet, ahová tartunk....
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése