2023. március 7., kedd

Barátok nélküli este....

 

Barátok nélküli este... Mennyire furcsa így 60 felé, az egyik  "Covidos" három oltással. A negyedik nem ér rá, mert mert dolgozik. Zoltán napot ünnepeltünk volna, egy barátunk munkahelyén, ahol a klubteremben van bililirádasztal, csocsó, darts.... Aztán a házigazdát felhívva, melynek névnapját, születésnapját is ünnepeltük volna, szinte fellélegzik, hiszen ma este van a vitorlás társasággal buli, így részt vehet rajta. Két hét leszervezése állt a mai közös program mögött, egyeztetés, örvendezés, örömködés. a régi társak újra együtt, csak a valóságért. A lemondásokat megértettem, csak a házigazda hozzáállását nem. Több hónapja szerettem volna megköszönteni név, majd születésnapján. Nem sikerült, biztos bennem van a hiba, azonban a ma déli beszélgetés,elgondolkoztatott. Hová lett a srác, akivel együtt ültünk a padon, keseregve a nő nélküli létünkön? Mi történt, mi változott a világban.Az ő világában és az én világomban. Nem vállalt fel egy snooker-ezős estét, egy régi baráttal? Vagy tudván tudva másképp gondolkozó nem fért a világába? Megdöbbenve állok a történések előtt. Vesztesnek érzem magam, én kezdtem szervezni a bulit, lemondták, de hogy a házigazda is, akit edig a barátomnak tekintettem kiszállt a buliból. Hát én többet nem szervezek semmit.......  

Szeptemberben még felhívtam, majd novemberben amikor én hívtam rám pirított, hogy nem kerestem. Aztán telefonját böngészve, miközben próbáltam beszélgetni vele, felfedezte nem ő hanem én hívtam. Mert előtte leszúrt, hogy nem hívtam vissza a múlt héten. Aztán számára is kiderült, csak elméletben létezett a hívás. E hétre megígérte összehozunk valami találkozót, majd hív mikor lesz jó. Ma péntek este van, eddig nem jelent meg a hívószáma a telefonomom. Búcsúzunk a régi barátoktól, távolodunk, ködbe süllyednek együtt töltött fiatalságunk napjai, értéktelenné válunk csak egyszerűen.... 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése