Zoltán névnap volt pár napja, volt két fontos ember az életemben akik Zoltánok voltak. Mindkettőben csalódtam, az egyik egy csodálatos barátságot rúgott fel valamiért, amit a mai napig nem értek. Sokáig példakép volt a számomra, a küzdeni akarás, a tettekkel vívott küzdelemben. Harminc évig álltunk egymás mellett, majd kiderült ez semmivéfoszló bágyad talány volt. Mindig őszintén beszéltem vele, ami a szívemen az a számon, ő is így viselkedett velem, sok tanítást adott. Jól látta és istápolta lelkem sötét bugyrait. Aztán valami megváltozott, talán egy nő miatt, melyhez nekem munkáltatói kapcsolaton keresztül más nem fűzött. A másikról alapvetően tudtam, hogy nem egy erős jellem. Nem is voltak elvárásam vele szemben.
Ma hívtam egy pár számomra értékes embert, volt aki nem is vette fel a telefont. Ők persze nem hívnak soha sem, ennyire rossz ember lennék, vagy ennyire érdektelen a számukra? Mivel már őszintén nem tudunk beszélni, sem telefonon, sem élő szóban úgy gondolom el kell felejtenem őket. Nagyon rossz érzés a telefonból, vagy egy adott közösségi médiából kitöröni egy embert, aki hozzájárult ahhoz, hogy esetleg jobb emberré váljak. Hiányoznak a hívások, az üzenetek, nem csak névnapi, születésnapi szinten, hanem normális, egyszerű beszégetésben.
A saját hibám, hogy nem kedvelem a politikát, a rémhírterjesztő médiát, csak az egyszerű általam ismert emberek életének eseményeit... Töprengek, mélázok az eseményeken... Úgy gondolom életem folyamán nagyszerű emberekkel ismerkedtem meg, némelyiknek még a nevére sem emlékszem, de tettük, vagy mondanivalójuk nyomot hagyott a lelkemben. Voltak olyanok akik mély barázdát szántottak elmémben, majd az oda lehulló magvaknak méltó helyet készítettek elő gondolataimban. Szép volt ezeket az embereket ismerni. Sokan közölük nem iskolázott, képzetlen elmék voltak, csak a nép egyszerű gyermekei. Mégis annyi tudást, szeretetet adtak, menyből évtizedek után is tudok táplálkozni, ne gyűlöljem a másképp gondolkozókat! Noha mindig vannak ártószándékú lények,
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése