2015. július 18., szombat

Tanítások... II.,

Ez egy tegnap előtti történet... Lényeg, összetört egy állólámpa búra, és rendeltem egyet egy nagyon kedves és szolgálatra kész cégnél... Átvettem, láttam nem sérült, de nem ugyan az a színhatású búra volt, mint a régi... amikor feltettem szentségelni kezdtem, majd a Kedvesem megszólalt: -Milyen jó, ennek még jobb is a fénye... Ez volt a tanítás a nap végére... Csak álltam és csodálkoztam... és tényleg... szebb a fénye mint a réginek. Köszönöm Kedvesem! Ám ehhez a naphoz több tanítás is tartozik, köszönhetően az Égieknek... Délután amikor elindultam érte, borússá vált az ég alja, ráadásul a körnéken nem volt friss virsli, eléggé múmia nyeállapotban leledztek. Lényeg, hogy mire a Kedvesem elé mentem a munkahelyére, majd bevásároltuk a kívánatos ételféleséget elkezdett nagy cseppekben csöpörögni az eső... Gondoltam mindent, csak szépet meg jót nem, főleg az után, hogy kiderült a páromnak nincs ma kedve kajakozni... Emelkedett hangulatban értük el a csónakházat Budakalászon. Aztán hirtelen minden megváltozott... Pillanatok alatt a kajakban találtuk magunkat, neki minden félelme és rossz érzése elmúlt... Ő maga javasolta hogy kerüljük meg a Luppa szigetet, ami eddig tabu volt...
Homok padok, kies öblök tűntek fel, átvágtunk sodrásokon, örvényeken, néptelen zátonyokon kötöttünk ki és neki tetszett, egyre jobban belemelegedett, élvezte a napsütést, a hajózást, a hullámokat és az új kalandokat... Fotóztunk sokat, de ez nem publikus... Fényképeztünk fákat, vadkacsákat, felhőket... álom nap volt, sok sok csodával, apró és nem mérhető örömökkel, átvágtunk veszélyesnek tűnő zátonyok, és nagy vizek között... És tetszett Neki evezett, kormányozott, navigált, majd cipelte a hajót, és mosta is mint egy igazi vizi sportlady, símogatta és köszöntette a hajó testét amiért vigyázott ránk, és egy időre magába fogadott... Majd közösen pancsoltunk (lehet, hogy Ő úgy mondaná... puncsoltunk) egy gyerekmedencében áztatva tagjainkat és örvendeztünk a naplementének... Szendvicset ettünk, és nagyon sokat mosolyogtunk, és még többször megéritnettük egymást..., nem csak testileg, de lelkileg is... Egy újabb csodás nap volt felejtehetlen élményekkel...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése