2022. május 11., szerda

Közepes ötvenes kalandjai egy bevásárlás alkalmával.....

 Nem hinném, hogy polgárpukkasztó lennék, csak talán egy nyolvanas években megrekedt divatfi, ki kedveli a a farmerből készült, alul gumis, felül kötős nadrágokat,  melyek mellesleg bőszabásúak, kicsit lazák. Imádom a farmer kabátot a sok zsebe miatt, igazolványok, cigi, kulcs, mobiltelefon, pzs. mind kellemesen elfér benne. Az sem baj, ha egy kicsit kopottas.. Csak legyen tiszta. A mai nap meg voltam borotválkozva, a sérót is belőtem. Tükrös "ray-ban" napszemüveg.... Megvoltam elégedve magammal. Sőt elégedne magammal, a koromnál (A KÉMÉNYBEN) jobban néztem ki. A maradék pókhálót, leveregettem a vállamról,  majd vállalhatónak képzelve magamat, belevetettem a Garay-tér  mulikulti világába, van itt arab fodrász, indiai, fehér embereket gyilkoló kifőzde, mely annyira népszerű, a nyers csirkehúsos gyros miatt. Kinai szakács, mely mióta itt működik, nincs kóbor macska a környéken, igaz tollazó galamb sem. Igaz itt a hölgyek által üzemeltetett kifőzde is, mely próbál magyaros táplálékokat kínálni, az erősödő árversenyben, azér a "Mátrai Borzas" pulykából vagy talán csirkemellfiléből már súrolja a keleti konyha szakácsművészetének remekeit. Van itt minden, amit a nagy EU kíván, néger biztonsági őr, indiai étkező, télen is papucsban. Szóval ebben a milliőben létezek. Kifelejettetem a Penny Market céltudatos, leárazásokra hajtó különítményét, melyek ha jön a hír, banyatakok sokaságával támadják a megjelölt objektumot. Namikák és papikák hajtanak végre offenzívákat az akciós termkekért, felejtve, hogy ezt az árat majd gyermekeik, unokáik fizetik meg ha minőségi élelmiszert vásárolnak. Nem, ez nem számit, a túlélés a cél hogy a kamra legyen tele, az akciós termékekkel, nem milyen kár okoznak az igényesebb vásárlóknak, a csalaádanyáknak, apáknak nem számít, csak a "banya" tank legyen tele. 

Gyemekorom világa, a "trógerekkel" már nem létezik, a kétkerekű kordék már nem szállítják a termést a piac avítt, esőtől szalkásított deszkalécekkel borított "pultokon" kínálta  a "parasztasszony" esetleg a az asztal lábához egy jópár csirke is kárált. A dió, a mák, a szotyola zsákban várta a vevőt, mézek sokasága kínálta magát. a tej üveges volt, kék és piros tetővel, üvegben. Mely megavasodott a a felbontás után pár órával. Létezett iskola tej, sőt aki kért kakaót is kaphatott, nem votlt senki allergiás, csak éltük, és a a hátsó soron a sütődés nénike száraz kenyédarabokat mártogatott a a kolbásos, Lacipecsenyés zsírba, és ingyen osztogatta a gyermekekneknek akik nem érték fel a pultot.

Ma más világ van, bevásároltam, hagymát, újkrumplit, retket, epret, még sok mindent! Jó az öreg zödséges a helyén kezel.. Én is őt! Eddig kiváló a a nap, majd gyogyószertár, kedves kishölgy, éri nem kel a kartondoboz. Fiatal, mégis megértő, imádtam, mert nempróbált utasítást adni, hogy kell szedni.

Majd papir  írószer bolt, Nelelejts utca, verőfényben, a bolt oldalán árnyék, sörpocak cigizik a bejáratnál. A felszerelésem még mindig a szokásos, farmer (kopottas) Félrelép beenged a boltba, a kasszában dekoratív hölgy, "gazdagon negyvenes" Nem a feleségét jöttem megvenni, csak lakkfilcért, a pasi beront az üzlethelységbe, a "kérdés", miben segíthetek, már támadás. -Fekete lakkfilcet szeretnék-, Lekapja a polcról, majd kezembe nyomja, azt hitte végetértek a megpróbáltatásai. Majdközlöm vele, pauszpapírt is szeretnék vásárolni. A4 vagy A3-ast, mire én A3-ast, de az 150 Ft. Azért mert szakad farmerkabátban voltam ebben a boltban, szakszerűen adtam meg az igényeimet, tényleg csavargónak kellett nézni? A pénztár felé még a filcet is kikapta a kezemből... mert annyira félt, én meg bunkó votam, húszezressel fizettem...

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése