Már múlt a karácsony hangulata amikor az FB-n egy levelet kaptam egy nagyon kedves barátomtól akit egy régi borzalmas cégnél ismertem meg, és váltunk mindketten az ellenállás biztos pontjaivá.... :-)
"Van
egy barátom. Szeret egy lányt. Egyszer azt mondta nekem, elhagyja,
mert a lánynak még komoly tervei vannak az élettel - ami érthető, tette
hozzá - ám ő már nem akarja elölről kezdeni a családosdit. Próbáltam
igazi barátként viselkedni, és azt mondtam neki, megértelek. Te már
végigcsináltad ezt, pontosan tudod mivel jár. Mivel jár nem inni egy
pohár bort, mert lehet hogy este az ügyeletre kell vinni a csemetét,
kocsival. Vásárolni holtfáradtan teszkókban, éjjel nem aludni,
pelenkázni zöldetkakilóst. Kirándulni, óvodába, iskolába vinni, nevelni,
aggódni, és maradni a családban akkor is, ha a szíved mást mondana,
mert a csemetéknek család kell.
Pedig
szívem szerint ordítottam volna: NE TEDD! NE ENGEDD EL! Zsolt, ez egy
olyan kincs, ami egy életben, ha egyszer van, az már sűrűnek és soknak
számít! Mert van akinek egyszer sincs! SZERESD azt a lányt! Nem vagy
öreg, a szíved tele van élettel és energiával.
De nem ezt mondtam, és most látom mekkora hiba volt.
És örülök, hogy ez a hiba nem lett visszafordíthatatlan.
Soha többé ne hallgass rám, amikor csak részben értelek meg, de teljesen visszaigazollak.
Mint barátot, nagyon szeretlek, és drukkolok neked,
Zsolt! Drukkolok hogy sikerüljön, és csodálatos életetek legyen.
Remélem sikerülni fog, és megélhetitek a kölcsönös szerelem csodáját teljesen és számotokra örökre.
Hidd el, ennél nincs magasabb rendű, és fontosabb dolog.
A
megélhetés.... ..megoldjátok. Anélkül is hogy rendszeresen és hosszú
időre el kelljen válnotok. tudom, mert okos, értékes, és talpraesett
ember vagy.
Ezzel kívánok Neked, Nektek Boldog Karácsonyt!
Talán egy pár igaz-baráti szó is felér némi "csacska ajándékkal"
Legyenek ezek a szavak most az én ajándékaim.
Szeretettel: "NpL" (a csavarhúzóval mászkáló programozó )
Ezek a szavak december 27-én érkeztek el hozzánk, nem mondom, megkönnyeztem őket! Köszönöm barátom szavaidat, a legnagyobb karácsonyi ajándék volt! Mindkettőnknek! Nagyon találtak gondolataid, és érzéseid, melyeket megosztottál velünk. Már azt hiszem mind a ketten túl voltunk a felismerésen, és leveled csak megerősítés volt a számunkra, de nagyon fontos! Rajtad kívül csak egyetlen egy ember tudta kifejezni örömét kapcsolatunk újra éledése láttán...
Köszönöm, hogy velünk voltál láthatatlanul is a problémás sok megoldásra váró pillanatban, és a végén megosztottad velünk szavaidat!
Igazad van, a barátaink életéből csak részigazságokat ismerünk, néha a családtagjainkéból is.... A másik sugározza magabiztosságát, eltökéltségét és mellé állunk.... szolidaritásból, liberalizmusból... és még egyéb ezer ok miatt....
Nagyon fontos volt, hogy rájöttem mit vettem el "KicsiCsodától", és magamtól is... igen már tudom, és a felismerés óta értem a korlátaimat is...
Mindkettőnknek nagy lendületet adtál, hogy túllépjünk a múlt hibáin, tévesen értelmezett gondolatain.. Mindig jönnek az új tanítások... új év napján egy olyan fiatalemberrel utaztam akinek nem adatott meg negyven éves koráig nem a "KicsiCsoda" hanem a "NanoCsoda" sem:-Mert van akinek egyszer sincs!
Igen, könnyű amikor az ember magabiztos és eltökélt.. aztán jön egy kis seb a kisujjára, rögtön milyen fontossá is válik ez az elhanyagolt testrész... Hát még amikor kiderül, hogy a jobbik felünket készülünk elhagyni..., valami érthetetlen, és értelmezhetetlen szabadság vágy miatt...
Sokat tanultam, és lelkembe írtam, mindent meg lehet javítani, csak hinni, akarni és szeretni kell!
Köszönöm soraidat, csodákat rejtenek!
Mindig hittem, hogy minden ember pillanataiban megjön a tisztaság, és a megvilágosodás... Benned amikor ezeket a sorokat írtad ott volt mindkettő!
Köszönettel a "Vigyorgó Gondviselés"
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése