2015. március 17., kedd
Éjszakai étkezőkocsi… (Vers 003.)
Vonatunk, az éjszakában robog,
Kint a setét éj kísértete szorong.
Hideg fény festi arcunkat az üvegre,
Ráncokat az éjnek, és a kilométereknek.
Fakók az arcok, jobbra és balra figyelnek,
Tekintetek kerülik egymást sietve.
Otthon hagyott álmok, vágyak,
Családok, Kedvesek kísérnek.
Megannyi távoli szépség,
Csak ne jönne annyi kétség…
Üres a terem, a vendégek alszanak,
A hálókocsik mint inkubátrok,
Altatják a népet, akik most nem henyélnek.
Kihűlt a tűzhely, nincs más csak kattogás.
Csattannak a kerekek a sínek végén,
Hogy egy új acélkígyón haladjanak elébb.
Hűtő morog, a légbefúvó ordít,
Csendet kíván az éj,
Ám az meg nem adatik.
Csak a magány mély tárnái,
Nyelik a lelket napnyugtától, pirkadatig.
Nincs semmi a tájból, csak mély sötét,
Apró fények a szemzug csalóka körén.
Egyre hosszabbak az esték,
Gyorsan, hívatlan köszönt be a sötétség.
Savanyú sörszag árad, egy utolsó vendég,
A pohár alján némi komlós lepedék.
Nézem játékát a löttynek,
Ahogy ide-oda vándorol a zötykölődésben.
Töprengek rajta, elmosogatom,
Aztán hagyom…
Nem kér senki kávét, sem teát,
Tétlenkedve terülök tovább.
Tudom, egyszer megérkezek én,
Emlék lesz az éj, mely most kísért.
Bakra áll a vonat, elhagyom őt,
Keresem Kedvesem aki számomra az „Ő”
Leszámolás, tortúra, mi egyéb,
Hamar túl leszek rajta én.
Húzom a bőröndöm a kapualj felé,
Zörgök mint harckocsi a bázis felé.
Hol szeretet vár, nyugalom és fény…
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése