2015. március 17., kedd
Rózsalevelek a szemetesben… (Vers 001.)
Öt szál virág, még majdnem bimbók,
Rózsák lilában, egy ágy mellett,
Várják, hogy örömet adjanak, és csodát.
Félhomály van, csak mécsesek remegő
lángjai simítják a meztelen testet…
Csepp hullik vissza a vázába,
Egy rózsa indul küldetésbe,
Ismeretlen tájakra, völgyekbe, csúcsokra.
Pőre bőrt érint a szirom, lágyan,
Hívóan, mint holdvilág a mezőt…
Gyönyört ígér, és vágyat az érintés,
Lassan végig zarándokol
A legszentebb Caminón,
Jupiter álmaiból származó lapockán,
Minerva alkotta gerincen,
Megannyi szentélye a csodának,
Reménynek, beteljesülésnek.
Átlibbenek a halmokon,
Melyeket Hermész orzott el az Olympusról,
Mély völgybe le, melyek titkait,
Még Vénusz is irigyli…
Suhan egy csípő ívén át,
Meglelni a nyak nemes vonalát.
Keresik a szirmok a száj ívét,
A szemöldök álomszép szerpentinjét.
A hajkorona előtt elidőzik egy kicsit,
Tisztelve az éket, mely minden nőt nemesít.
Kalandozik újra mindenfelé,
Apró bársonyos érintésekkel fedez új csodát.
Törékeny kézfejen,
Áldott ujjakat, pihéket a karon,
Ráncot a hónaljban.
Világító toronyként ragyogó anyajegyet,
Hogy ebből a nőből is anya legyen.
Megteszi ezeket az utakat,
Ezerszer, egyszer sem ugyan azt a sémát követve.
Erószt hívja és kéjt, melyet egy ilyen érintés remél.
Szítja a vágyat, a sóhajt a beteljesedést.
Majd szirmait hullatja egy testre,
Melytől csodát remél…
Átadja szirmait, megannyi bársony csepp,
Ám a vágy nem jön.
A Kedves aludni kezd…
Lassan veszi a levegőt, tán már unja is már,
A férfit, aki varázslatot tenne már.
Hullanak a szirmok egy ígéretre,
Ám a lélekzet akadozik, nem Amor a nyerő
Hanem Hüpnosz a győztes,
Mélyálomba ringatja a Kedvest.
Hullanak a szirmok,
Mint szép lila őszi eső,
Folynak le a női testen,
Mint rózsaszín könnycseppek.
Méltóbb véget reméltek a szirmok,
Melyeket bimbóról szakított egy álom.
Hullanak a szirmok,
Hevertek szanaszét az ágyon,
Elárvult ígéretként egy nászhoz.
Borult egy pohár,
Mélytüzű borral a kelyhében,
Csordogált forró vérként a szekrényen…
Elvérzett vágyak, csodák csatatere,
Véráztatta lett a vége…
A szirmok egy fonott kosárba kerültek,
Hogy másnap egy fürdő vízébe merülnek.
Egy közös merülés a vágyakba,
Remény melyet új nap áldása hozhat.
Aztán jött egy borús reggel,
Melyet a feledés homálya lepett el.
A szirmok a szemétbe hullottak,
Nem sikoltottak, csak csendben sírtak…
Hullanak a szirmok a végzet felé,
Emlékük nem tudom megmarad e még…
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése