2015. február 24., kedd
Egy tábla csokoládé…
Egy tábla csokoládé…
Fáradtan érkeztem a munkából haza. A nagymamám -Cukor-, így nevezzük őt a családban - sőt a barátaim is így hívják-, behozza az ebédet. Nem kényszerűségből, hanem szeretetből. Ezt sokan nem értjük, majd egyszer, amikor nekünk is a másik lesz a legfontosabb, és nem önmagunk.
Pöffeszkedek a kanapén, mint afféle vezér hím a, nézem a tévét.
Jól laktam.
Megint megjelenik, hogy elvigye a tányért.
Kopott pongyolájában, tele szeretettel. Benyúl a zsebébe:
-Hoztam neked egy kis csokoládét. Nem Milka, de a nyugdíjamból csak ezt tudtam neked venni.
Letesz az asztalra egy kis tábla csokoládét. Olyan Mézgás, vagy váras hat kockás csokit, amit talán még te is majszoltál boldogan.
Kiviszi a tányért.
Szerencsére.
Elkezdenek potyogni a könnycseppjeim.
Kezd lázadozni a lelkiismeretem…
A többszörösét keresem, mint az ő nyugdíja, mégsem hoztam szinte soha semmit neki. Ám mikor lement a boltba, eszébe jutottam.
Nagyon fáj, hogy ő nekem nem.
Sírok, mint egy kisgyerek. Szégyellem magamat. Nem tudom hova tenni, amit érzek. Felkászálódok, és leszaladok a közeli szálloda elegáns cukrászdájába.
Kérdezem, mekkora a legnagyobb tálca, ami a boltban van?
Akkor azt rakják tele süteménnyel!
Viszem haza.
Csodálkozik, miért, pont most…
-Nem kellett volna, kis Unokám!
Nem tudja, valamit kaptam tőle, amit egy tálca süteménnyel nem lehet meghálálni.
Most már, nem él. A gyermekeimet is ugyan úgy szerette, mint engem.
Most már tudom milyen a szeretet, neki már nem tudok adni belőle.
De másoknak igen…
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése