2015. március 23., hétfő

Boldogság definíció.... I.

Mi a boldogság, nem spirituális értelemben, filozófiailag vagy pszichológiailag kifejezve... Egy álmos eseménytelen út utolsó hajnalán jó beszélgetés egy régi új baráttal? Egy lilás rózsaszínes napfelkelte a határátlépés után, ami annyira szép és harmonikus, hogy véteknek érzed elővenni a fényképezőgépet. Mert tudod, ezt a pillanatot teljes pompájában nem tudod megörökíteni, az csak silány másolat lesz... A nyulak bolondozása a mezőn... ez egyik bámulja a vonatot, a másik versenyt fut vele, a másik mélán tova ugrándozik a serdülő vetésen... A szarvasok, őzek legelésző csoportjai a hajnali párában, csodálkozó vagy éppen riadt tekintete a vasszörny felé amely ártalmatlanul robog el egyszerű kis életük peremén... A "Kedves" álmos reggeli hangja..., mely még magában hordozza az álom édességét... Reggeli zöld tea... Mozart golyó, bécsi emlék.. Öltözés, készülődés, a találkozásra, egy parfüm illata... Egy doboz Toffie a vázának döntve, örül majd a "Kedves"... Egy magányos autózás egy autópályán amikor fáradt vagy, ám élvezet ahogy a gép falja a kilométereket, az otthon hagyott pendrive miatt csendes autórádió... Ebéd a vértes alján, remek húslevessel mely gyógyító írként csordogál a torkon le... Majd azt azt követő szaftos csülök... Pillanatnyi pihenés egy hintaszékben.... Rég látott sok emléket hordozó kerékpár előkerülése, tisztítása... Második ebéd, egy isteni pörkölttel, fekete teával melyet csak neked vettek... Gesztenyepüré, tejszínhab pamacsokkal, hármasban elfogyasztva, anyjával és lányával... Aztán a "Kedves" veszi át az autó kormányát, én elnyúlok a jobb egyben, száguldó ismerős tájak, megnyugtató dinamizmus ahogy ő vezet, már andalító fortimissimo. Imádok mellette ülni, csak nézni a tájat. Egy öreg platánsor, melyet már az előtt imádtam, hogy Őt ismertem volna. Anekdotázás régi "Trabis" emlékekről egy bukkanónál, ahol most Ő is gyorsít. Egy régi temető, ahol mindig örül ha megfordulunk, furcsa iróniája a sorsnak... Egy meglepetés előkészítése körüli bonyodalmak, melyek édes várakozást hoznak a holnappal kapcsolatban... Még szép tulipánok... Egy meleg szoba... Egy közös fürdőzés édes fehérborral, mely közben régi sérelmek, haragok oldódnak, elengetődnek, átformálódnak, homályba vesznek, erejüket vesztik... Egy masszázs, mely gyógyulást hoz, egy fájós lábnak, és terelik vissza szorgos és figyelmes kezek a megfelelő útra. Szép érintések, melyek nyomán elszállnak fájdalmak és gondok. A harmónia és a szeretet pillanatai... Egy közös teázás, keleti ízek, citromosan, édesen... Aztán másfajta érintések... Közös vacsora 22 óra tájban... Összebújás, pihentető alvás... Egy nap boldogság pillanatai melyek összefolynak, mint hegyi patakok egy nagy folyóba. Tartanak az óceán felé, örömmel, és várakozással... Köszönöm, Kedves...

1 megjegyzés: