2020. december 20., vasárnap

Celeb-politika... - Celeb nékül van kenyér

 A minap nagyon felhúztam magam egy megnyilvánuláson. Kicsit túl is reagáltam, egy közösségi oldalon, melyet aztán szégyenkezve eltávolítottam onnét. 

Kifakadásom az alaptörvénybe beiktatott családi kép (az anya nő, az apa férfi) elleni megnyilatkozásoknak szólt. A valós törvénycikket, teljes terjedelmében nem ismerem, valószínűsítem, hogy az azt bírálók sem. 

Szomorúan látom, mit tettek az emberekkel, mivé váltak az emberek. A sötétség homályából hirtelen felbukkannak olyan személyek, akiket a média- számomra rejtélyes okból-, piedesztálra emel. Legyen az szépségverseny győztese, színész, vagy valamilyen vásári komédiás. Egy darabig, minden műsorban lebegtetik, akár van hozzá érzéke akár nincs. Majd "tartalékost" csinálnak belőle, olykor felvillannak a bulvár hírekben, házasodtak, adót csaltak, elutaztak kies tájakra. Aztán itt van az egyik legújabb, a "főzős műsorok" ott aztán bárkit szerepeltethetnek, gátlástalanul. Hiszen az egyszerű nép is főz- abból amije van-, kevés olyan esetet ismerek aki főzéstudomány hiánya miatt éhen halt volna... Ezzel is lehet hülyíteni a népeket. Vagy azon csodálatos műsorok, ahol a sztárok szórakoztatnak sztárokat...., természetesen a nagyérdemű is szavazhat, ámulhat, tánctudáson, éneklésen, túlélő technikákon. A nagyérdemű régóta tudja hogy az operában amikor Bánk ledöfi Gertrúdot, olyan tőrt használ, melynek a pengéje becsúszik a markolatba, hiszen  másnap is porondra áll a művésznő! Amire azonban a mostani technika képes, a vizuális világban, arról csak sejtéseink vannak. 

A legnagyobb veszélyt azonban a közösségi oldalak jelentik! Hiszen stábok saját honlapot, "fb" oldalt, "ig" oldalt alakítanak ki, tartják karban, válaszolnak, kitalálják a tartalmakat.... A nagyérdemű ámul, bámul, sőt büszke magára, amikor válaszolnak neki. Aztán mikor már elég a "követő" a "kedvelő" akkor jön a feketeleves! Véleménye lesz a celebnek! Mindenfajta végzettség, tapasztalat nélkül véleményez, bármit ami nem is érinti, csak "leszólnak" a támogatók, hogy mit is írjon. Akkor aztán megnyilvánul, majd a nép, az Isten adta nép, ki oly boldog, mert megszólíttatott, hevesen (érzelmeket keverve a racionalitásban) boldogan együtt érez, " "like-ol" , sőt új véleménnyel gazdagodva osztja tovább az észt. Hiszen az "ikon" is ezt mondta, aki ott fent van. 

Kedves olvasó, elmesélném Neked, az "ikon" pont annyira tájékozott mint Te! Gondold végig egy napját... akár a sajátodat, mennyi ideje jut, egy adott hír elemzésére, utánajárásra, ok-okozati összefüggésének vizsgálatára, mellesleg végzettség nélkül. Azt fogja mondani amit mondanak neki, illetve amiért pénzt, szereplést kap. Ha kicsit idősebb vagy, sem Tamási Eszter (TV-bemondó volt), sem Chrudinák Alajos (híradós), sem Ruttkai Éva (színművész), nem adott tanácsokat, hogy rendezd be a lakásodat, mit egyél egészségesen, vagy épp mi legyen a hited. Végezték a dolgukat, a munkájukat, nem kívántak szellemi vezetőid, életmód tanácsadóid lenni, mellesleg nem óhajtottak beleszólni a nevelési elveidbe. Gondold végig, ezek az "ikonok" pont annyit érnek, mint Pista bácsi aki a 69-es villamost vezeti, Mariska néni aki a krumplit a piacon kiméri. A különbség az, hogy nekik nem biztos, hogy százezres "követői" táboruk van.... hallgasd inkább az ő véleményüket, mert őket biztosan szeretik (nem a nézettségért, a népszerűségért), magukért. Celeb nélkül van kenyér, benzin, fűtés, minden ami az élethez kell, talán meg kellene becsülni az ő véleményüket, tapasztalatukat, hiszen hasonlók mint a tieid (ha új Lamborghinid van, ez nem a te cikked). 

Celebjeinket "művészeinket" már megvették, kilóra.... Nem saját véleményüket mondják, hanem amit adnak nekik. Köztörvényes bűnözők vannak a művészvilágban sztárolva... valamit csak tudnak?  A minap a rádióban egy gyilkos, aki legázolt egy rendőrt, jó pár éve, nem érti miért nem kerülhet  a közönség elé, hiszen a bíróság megállapította a vétlenségét. Rossz hírem van, a társadalom gyilkosnak tart, még ha bíróság fel is mentett! Meghalt miattad egy ember, aki ráadásul közszolga volt. Szerencsére a gyermekeim már nagyok, mert nem szeretném, ha innét választanának példaképet! Imádtam Zenthe Ferencet a "Tenkes kapitányaként", mellesleg nem akart eladni fogyasztószert, jó apró marketing volt a gyógyfürdőzés... Remélem  megjön az eszünk! 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése