2021. január 9., szombat

Egy epoch I., tartálykocsi....

 

“A VTG jelenlegi formájában a VTG Vereinigte Tanklager und Transportmittel GmbH-tól származik, amelyet 1951-ben állami tulajdonban lévő vállalkozásként alapítottak és 1961-ben privatizáltak a Preussagnak - jelenleg a TUI-csoportnak történő eladás keretében. A VTG és leányvállalatai gyökerei a 19. századig nyúlnak vissza.” Na eddig van információ a nagymúltú tartálykocsis cégről. Pedig izgalmas téma lehetett az előzmény, mert nem csak a Fleischmann, hanem a Sachsenmodelle is kiadta Ugyan ezt a pályaszámú járművet, 16038 katalógusszámon a kéttegelyes tartálykocsit. Ráadásul ugyan azzal a pályaszámmal... ? Izgalmas, amikor a múltat takarja egy Európai hírű cég... Az Arnold cég már több információt adott meg... ők már hozzátették: -Benzinwerke Wilhelmsburg Gesellschaft m. beschränkter. Haftung Hamburg.... Magam részéről úgy gondolnám, hogy a XIX. századi előzmények még emelnék a cég történetének dicsfényét... ám ők bölcsen hallgatnak erről a témáról... Ráadásul egyetlen egy fotót sem találtam az eredeti járműről.... Szóval kezd érdekessé válni a történet... Mellesleg a Fleischmann adta ki a modellt.... lehet, hogy ők többet tudnak?


Szóval, szívesen várom, hogy ha valakinek egyéb információja van erről a járműről, akkor ossza meg! Volt egy kedves barátom, Ambrus Sándor, aki elkötelezett híve volt a tartálykocsiknak, sokan talán csak úgy ismerik a “Postás” , csoda dolgokat tudott! Örülök, hogy ismerhettem!


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése