“A VTG jelenlegi formájában a VTG Vereinigte Tanklager und
Transportmittel GmbH-tól származik, amelyet 1951-ben állami tulajdonban lévő
vállalkozásként alapítottak és 1961-ben privatizáltak a Preussagnak - jelenleg
a TUI-csoportnak történő eladás keretében. A VTG és leányvállalatai gyökerei a
19. századig nyúlnak vissza.” Na eddig van információ a nagymúltú tartálykocsis
cégről. Pedig izgalmas téma lehetett az előzmény, mert nem csak a Fleischmann,
hanem a Sachsenmodelle is kiadta Ugyan ezt a pályaszámú járművet, 16038
katalógusszámon a kéttegelyes tartálykocsit. Ráadásul ugyan azzal a
pályaszámmal... ? Izgalmas, amikor a múltat takarja egy Európai hírű cég... Az
Arnold cég már több információt adott meg... ők már hozzátették: -Benzinwerke
Wilhelmsburg Gesellschaft m. beschränkter. Haftung Hamburg.... Magam részéről
úgy gondolnám, hogy a XIX. századi előzmények még emelnék a cég történetének
dicsfényét... ám ők bölcsen hallgatnak erről a témáról... Ráadásul egyetlen egy
fotót sem találtam az eredeti járműről.... Szóval kezd érdekessé válni a
történet... Mellesleg a Fleischmann adta ki a modellt.... lehet, hogy ők többet tudnak?
Szóval, szívesen várom, hogy ha valakinek egyéb információja
van erről a járműről, akkor ossza meg! Volt egy kedves barátom, Ambrus Sándor,
aki elkötelezett híve volt a tartálykocsiknak, sokan talán csak úgy ismerik a
“Postás” , csoda dolgokat tudott! Örülök, hogy ismerhettem!

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése