Az eredeti járműveket Krauss gyár szállította az állami
vasút számára, 1911-ben két darabot, 1914-ben, újabb tizenegy mozdonyt
gyártottak. A kedvező tapasztalatok alapján 1921 és 1927 között újabb 108
mozdonyt vásároltak, amelyek kissé nehezebbek voltak és a vezetőfülke
kialakításában különböztek az eredeti 13-tól. A Reichsbahn a mozdonyokat a BR
98 801 - 98 917 pályaszámmal jelölte. A mozdonyokat az 1950-es években kezdték
selejtezni, melyet csak kettő darab élt túl.
A bajor GtL 4/4osztályú mozdonyok, A bajor GtL 4/4 osztályú mozdonyok, túlhevítős gőzmozdonyok voltak, melyeket a (Königlich Bayerische Staats-Eisenbahnen ) Bajor Királyi Állam Vasútnál, a “helyi” közlekedésben alkalmaztak. Legnagyobb engedélyezett sebességük 40 km/h volt, teljesítményük 450 LE. A Fleishmann modellje az 1914-ben gyártott 6909 gyáriszámú mozdony mely már westinghaus fékrendszerrel volt felszerelve, a Bajor vasutaknál 2560-as pályaszámot viselte, a DRG-s korszakban a 98. 810-es pályaszámot kapta. 1952-ben egy “szűzföldi szállítócég” vásárolta meg és ott a 16-os pályaszámon szolgált. (köszönet Bacsinszky Tibor barátomnak és modellező társamnak az információért!)
A Bajor G osztályú 2560 pályaszámú mozdony modelljét, a
Fleischmann 4819 katalógus számon hozta forgalomba, 1992-ben, azóta számos
kiadást megért még készletben is. A fotókon szereplő mozdonymodell is egy ilyen
késztenek a tartozéka. Maga a modell korának megfelelő kidolgozottságú, nem,
vagy nehezen digitalizálható. Részletgazdag, külön említést érdemel, a
mozdonykonyha függönye, mellyel a motort sikerült eltakarni! Nyugod futású, jól
terheltő modell. Óvatos bánásmódot igényel, a sok apró alkatrész miatt.


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése